Sztuka u swych podstaw jest syntezą emocji, bowiem każde malarstwo oddaje stan ducha twórcy, rozbudza myśli i uczucia ……….

Życie pisało dla mnie różne scenariusze, zbieg rozmaitych okoliczności zawiódł mnie w latach 1980 – 97 do Belgii gdzie w ciężkich chwilach malarstwo pozwoliło przetrwać trudne chwile. Nie było łatwo, ale na szczeście dla mnie, a na nieszczeście dla mojego psa, który zginął pod kołami mercedesa, którego kierowca był włascicielem kilku galerii sztuki....... malowałam dla niego miniatury, zarobek marny, ale na chleb starczyło.....  Później zatrudniłam się w firmie  meblarskiej i w miedzyczasie ukończyłam architekturę wnętrz i wydział wzornictwa użytkowego. A potem....

W 1997 roku wróciłam do Polski i dalej  projektowałam  meble i robie to do dzisiaj, a malarstwo i rzeźba znów stały się moją przyjemnością, które porzucałam tylko na czas, kiedy pisałam powieść „Między niebem a ziemią”.  W 2009 roku założyłam Klub Twórców Sztuki, który jest miejscem spotkań ludzi takich jak ja. Stworzyłam też Internetową Galerię Twórców Sztuki, za pośrednictwem której artyści mogą  wystawić i sprzedać swoje prace. Zapraszam do siebie artystów na plenery malarsko- rzeźbiarskie, uczestniczę w plenerach organizowanych w różnych miejscach w Polsce i zagranicą. wystawiam swoje obrazy zbiorowo i indywidualnie, jestem Prezesem  ZAP  od 2017r.

12,04,2014 otrzymałam funkcję Wiceprezesa ZPARP. 

10,11.2014 otrzymałam odznaczenie ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ 

14,03.2016 złożyłam rezygnacje z funkcji Wiceprezesa ZPARP


23,o4,2017  zostałam wybrana na  Prezesa  ZAP - ZWIĄZKU ARTYSTÓW PLASTYKÓW

kontakt:  galeria@lexxit.com.pl

http://zparp-krajowy.blogspot.com

http://tworczyoswiecim.bloog.pl/gal,41639118,title,Magdalena-Sciezynska,index.html

http://koszalinek.pl/nowosci,informacje_z_koszalina,7,1,informacje_koszalin,2364.htm

lhttp://www.empik.com/miedzy-niebem-a-ziemia-stephens-kinga,2457701,ksiazka-p